Założona w 1951 roku firma Piab projektuje innowacyjne rozwiązania, które zwiększają produktywność i poprawiają środowisko pracy użytkowników podciśnienia na całym świecie. Jako wiarygodny partner największych producentów, firma Piab rozwija i produkuje kompletną linię pomp próżniowych, akcesoriów, urządzeń do transportu próżniowego materiałów sypkich oraz przyssawek do zróżnicowanych procesów zautomatyzowanego przenoszenia materiałów i automatyzacji produkcji. Piab wykorzystuje technologię COAX®, nowy wymiar w technologii próżniowej, która może być stosowana w wielu oryginalnych produktach i rozwiązaniach. Wkłady ssące COAX® są mniejsze, bardziej wydajne i niezawodne niż konwencjonalne eżektory oraz mogą być integrowane bezpośrednio w maszynach. W efekcie pozwala to na projektowanie elastycznych systemów próżniowych o modułowej budowie. Firma Piab z centralą w Szwecji jest światową organizacją, która posiada oddziały i dystrybutorów w ponad 50 krajach na całym świecie.

 

  • Zastosowanie produktów Piab

Przemysł spożywczy i dóbr konsumpcyjnych

Podnoszenie toreb, kartoniarki, kartoniarki rotacyjne, paletyzacja / depaletyzacja, chwytanie opakowań elastycznych.
 

Przemysł farmaceutyczny
Roboty „uchwyć i odłóż”, pakowanie w blistry, suszenie próżniowe, transport proszków i tabletek, formowanie opakowań, podnoszenie produktów / toreb, etykietowanie, paletyzacja, otwieranie torebek.
 

Przemysł motoryzacyjny
Tłoczenie blach / prasa transferowa, montaż karoserii, montaż szyb, wtryskarki, podnośniki ergonomiczne, napełnianie płynami.


Przemysł elektroniczny i półprzewodników
Montaż powierzchniowy PCB, pomiary szczelności, montaż  ekranów, kalibracja.


Przemysł poligraficzny
Nakładanie, dekurler, wykładanie, falcowanie, klejenie, zszywanie, szycie siodłowe, wkładki, sztancowanie, paletyzacja.


Przemysł chemiczny i tworzyw sztucznych
Wtryskiwanie, termoformowanie próżniowe, laminowanie, próżniowe, opróżnianie form, odgazowywanie, odparowywanie, przenoszenie.


Przemysł AGD
Tłoczenie blach, chwytanie i odkładanie, paletyzacja, etykietowanie, wtryskiwanie, formowanie metali, obróbka szkła, podnośniki ergonomiczne.


Przemysł lotniczy
Mocowanie podciśnieniowe w montażu, próżnia do kalibracji urządzeń, obróbka plastyczna, odgazowywanie, chwytaki próżniowe dla pomiarów/testów, podnośniki ergonomiczne.


Przemysł szklarski i ogniwa słoneczne
Formowanie i transport szkła, podnoszenie szkła, podnośniki, ergonomiczne, chwytaki próżniowe do pomiarów / testów.


Przemysł meblarski
Obróbka i przenoszenie materiału, desztaplowanie warstw arkuszy, laminowanie próżniowe, paletyzacja.